Az élet számos területén szükség lehet arra, hogy magabiztos kiállással rendelkezzünk, mert egy állásinterjún az első benyomás a lényeg, ahogy egy randin is. Van néhány olyan ügyes trükk, amivel a megítélésünket megváltoztathatjuk ezen a téren.
A Tudatosság Klub csapata sokat segíthet abban, hogy az önbizalom hatékonyan nőhessen, mert számos módszerük van erre. Persze ez nem azt jelenti, hogy egy csapásra magabiztos emberré válhatunk, mert ez egy folyamatos és kitartó munka gyümölcse lehet.
Addig is ez a 7 apró tipp segíthet abban, hogy úgy tűnjön, tele vagyunk önbizalommal. Ezekkel olyan viselkedésmintákat tudunk létrehozni, ami törvényszerűen változtat a magabiztosságunkon is, ha kitartóan használjuk őket.
1. Az emelt fő ereje
A legelső lépés, hogy soha nem “lógó orral” közlekedjünk, hanem emelt fővel. A magabiztos emberek soha nem a cipőjük orrát nézik, hanem keresik mások tekintetét. Érdemes minden lépést úgy megtenni, mintha az a bizonyos láthatatlan korona a fejünkön lenne.
2. Az egyenes tartás nemcsak egészséges, de hasznos is
Az emelt fő kulcsfontosságú velejárója, ha egyenes háttal élünk, ezért fontos az is, hogy mindig húzzuk ki magunkat. Az “egyenes gerinc” nemcsak egy anatómiai állapot, hanem az a megítélés is, hogy valaki magabiztos, megbízható és “gerinces”.
3. Összezárt lábak: zárkózottság
A testünk számos része segíthet, hogy magabiztosnak látszódjunk, ahogy ez a lábakra is igaz. Ennek megfelelően nem érdemes összezárni őket, mert ez egyenlő azzal, hogy zárkózottak vagyunk és megközelíthetetlenek. Senki sem akar kapcsolódni olyan emberrel, aki elzárkózik másoktól. Az enyhén nyitott lábak kitárt ajtókat jelentenek ilyen megközelítésben.
4. Felfelé mutatott tenyér
A gesztikuláció szerves része a párbeszédnek és annak, hogyan vélekednek rólunk mások. Ha a tenyerünk látható beszéd közben, akkor az magabiztosságot sugároz, mert őszinteségről árulkodik.
5. Megmondom ki vagy, ha látom a kezed…
Hasonló terület, ha egyáltalán nem rejtjük el a kezeinket, mert ez is olyan, mint a zárt lábak. Ha zsebre tett kézzel beszélgetünk, akkor azt jelenti, hogy félénkek vagyunk és kevés az önbizalmunk.
6. Szemkontaktus, ami azonnal rabul ejthet
Minden társalgás alapja, hogy nézzünk egymás szemébe, ami nem mindenkinek könnyű és nem azért, mert érdektelen a másik fél, hanem azért, mert nem vagyunk magabiztosak. A gyenge jellem egyik legerősebb mutatója, ha nem vagyunk képesek felvenni a szemkontaktust. Viszont ha figyelünk erre, akkor rabul tudjuk ejteni a másik fél érdeklődését.
7. Kellő érdeklődéssel fordulj a beszélgető partnered felé
A szemkontaktus megtartásához hozzátartozik, hogy kellő figyelmet szenteljünk a másik félnek. Ahelyett, hogy belevágunk a szavába, jobb, ha figyelünk rá. Egyrészt a másik fél is fontosnak érzi magát, másrészt magabiztosabbnak tűnünk. A Tudatosság Klub pedig segíthet abban, hogy mindezt hogyan tudjuk beépíteni a mindennapokba.